mintyinspirations.pl

Blog poświęcony pomysłom diy i dekoracjom wnętrz

Poradnik

Zdejmowanie hybryd w domu – koszmar czy jednak nie?

Zdejmowanie hybryd w domu – koszmar czy jednak nie?

Wiele Polek coraz częściej decyduje się stosować lakier hybrydowy, tzw. hybrydy, na swoich paznokciach. Często jednak napotykamy potem problem związany z usuwaniem ich. Zatem jak zdjąć hybrydę w domu, żeby nie zniszczyć i nie zranić sobie paznokci? Postaramy się to objaśnić.

W tym artykule znajdziesz:

 • Jak zdejmować hybrydy acetonem
 • Jak usuwać hybrydy pilnikiem
 • Co to jest hybryda

Hybrydy – co to jest?

malowanie hybrydy

Lakier hybrydowy, inaczej hybrydy, to bardzo popularne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą się cieszyć trwałym i zaskakującym lakierem na paznokciach. Kiedyś tego typu lakier można było zobaczyć głównie w salonach piękności gdzie też był wykorzystywany. Hybrydy stały się tak popularne z uwagi na to, że z czasem więcej osób nauczyło się je stosować oraz sam lakier zmienił postać na łatwiejszą do użycia dla każdego kto ma już chociaż małą wprawę w manicure lub pedicure.

Jak zdjąć hybrydę w domu przy użyciu acetonu?

aceton i hybrydy

Aceton jest substancją bardzo popularną w przemyśle chemicznym z uwagi na działanie wysuszające, ale i drażniące. Oznacza to niestety, że stosowanie tej metody może zaszkodzić naszym paznokciom i musimy zachować ostrożność. Jest to jednak najszybsza i prawdopodobnie najprostszy sposób na pozbycie się hybryd.

Na początek będziesz potrzebować następujące przedmioty:

 • płatki kosmetyczne pocięte na mniejsze kawałki
 • folia aluminiowa do zdejmowania hybryd (taka z wacikiem)
 • aceton
 • pilnik (najlepiej o gradacji 100/180)
 • kopytko drewniane, metalowe lub striper do ściągnięcia lakieru

Są to akcesoria niezbędne jeśli chcesz bezpiecznie pozbyć się tego lakieru.

Teraz przejdźmy do tego jak zdjąć hybrydę w domu krok po kroku:

 1. Spiłuj wierzch hybrydy używając do tego gruboziarnistego pilnika. Pamiętaj, że im grubszą warstwę spiłujesz, tym krócej będziesz musiała trzymać aceton na paznokciach.
 2. Nasącz płatki kosmetyczne acetonem i przyłóż do paznokci. Każdy palec owiń w folię aluminiową (jeśli posiadasz specjalną folię to nasącz również wacik w niej) i odczekaj 5 – 15 minut.
 3. Kiedy hybryda zacznie się marszczyć podwiń ją za pomocą kopytka lub stripera. Ważne jest to, żeby hybrydę zawsze ściągać od nasady paznokcia ku bokom. Jeśli zdrapywanie lakieru nie idzie łatwo to odczekaj jeszcze moment, żeby aceton zadziałał lepiej.
 4. Po skończonej pracy nie zapomnij posmarować paznokci specjalną oliwką nawilżającą paznokcie i skórki wokół nich.

Jak zdjąć hybrydę w domu przy pomocy pilnika?

piłowanie hybrydy

Jeśli metoda z acetonem cię odstrasza to jest na to alternatywa – po prostu możesz spiłować cały lakier pilnikiem. Jesto to znacznie bardziej czasochłonna metoda, ale za to o wiele bezpieczniejsza dla twoich paznokci. Najlepiej jest przygotować sobie kilka pilników o różnych stopniach gradacji: 100/180 oraz 240/500.

 1. Zacznij od gruboziarnistego pilnika, żeby pozbyć się top coat’u hybrydy. Dzięki temu szybciej sobie poradzisz z nim.
 2. Kiedy dotrzesz do bazy zmień na gładszy pilnik i ostrożnie piłuj ją.
 3. Jeśli planujesz zrobić sobie kolejną hybrydę, to nie musisz pozbywać się bazy.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł wam dowiedzieć się jak zdjąć hybrydę w domu. Pamiętaj, że zdejmowanie ich jest trudne i należy zachować dużą ostrożność. Dzięki temu nie zniszczysz i nie zranisz swoich paznokci.

Udostępnij