mintyinspirations.pl

Blog poświęcony pomysłom diy i dekoracjom wnętrz

Poradnik

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka w domu? Kilka błyskotliwych rozwiązań

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka w domu? Kilka błyskotliwych rozwiązań

Wiele z nas było w sytuacji kiedy chcieliśmy kupić sobie lub komuś w prezencie pierścionek. Wtedy pojawiał się ten sam problem – jak zmierzyć rozmiar pierścionka w domu, żeby kupić pasujący? Mamy nadzieję, że ten artykuł rozwieje wasze wątpliwości.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie istnieją rozmiary pierścionków?
  • Jakie zwykle rozmiary noszą różne osoby
  • Jak dopasować pierścionek do reszty biżuterii
  • Kilka domowych sposobów na zmierzenie rozmiaru swojego palca

Różnorodność pierścionków i palców, na które pasują

Jak wiemy każdy z nas jest inny. Mamy różne upodobania, typy ciała a zwłaszcza dłonie i palce. Zależy to głównie od naszego wieku oraz pracy jaką wykonujemy. Jej intensywność i ilość od razu odbije się na naszych dłoniach. To wszystko powoduje, że w pewnym sensie pierścionki, które pasują na nasze ręce są unikalne. Jakie jednak w ogóle są rozmiary pierścionków? Jest to oczywiście podstawowa informacja, ponieważ nie wiedząc jakie są rozmiary naszych palców nic nie przyniesie nam wiedza na temat jak zmierzyć rozmiar pierścionka w domu.

Sytuacja jest podobna jak w kwestii butów. Rozmiary liczbowe, które oznaczają określony obwód palca oraz określoną średnicę pierścionka pasującą do niego. Przedstawiają się one tak:

  • Rozmiary 43-59 (średnica pierścionka 13,6-18,8 mm) to rozmiary damskie
  • Rozmiar 60 (średnica pierścionka 19,1 mm) to rozmiar uniwersalny dla pań o grubszych palcach i panów o cieńszych palcach
  • Rozmiary 61-75 (średnica pierścionka 19,4-23,8 mm) to rozmiary męskie

Należy pamiętać, że podane rozmiary są oczywiście tylko określonymi wytycznymi. To jaki pierścionek będzie pasować na twój palec to kwestia indywidualna

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka w domu? Kilka prostych sposobów

Szukając idealnego rozmiaru pierścionka nie trzeba specjalnie jeździć do jubilera, żeby zmierzył nam palec. Możemy to zrobić równie dobrze w domu używając np. metra krawieckiego. Wystarczy zmierzyć obwód naszego palca. Wiedząc jaki mamy obwód palców wystarczy znaleźć w Internecie tabele z wszystkimi rozmiarami pierścionków i znaleźć ten, który pasuje.

Jeśli posiadasz już pierścionek i znasz jego rozmiar, to możesz go użyć do sprawdzenia rozmiaru innych palców – po prostu porównując go. W zależności jak bardzo obcisły lub luźny będzie na danym palcu będziesz znać przybliżony rozmiar jaki na niego pasuje. Pamiętaj, że dobrze pasujący pierścionek to taki, który nie uciska zbytnio palca, ale również nie ześlizgnie się nagle jeśli palec stanie się mokry.

Dobieranie pierścionka do reszty biżuterii

pierścionek i biżuteria

Jeśli już wiemy jak zmierzyć rozmiar pierścionka w domu, to teraz czas dowiedzieć się kilka prostych zasad dobierania pierścionków do biżuterii. Oczywiście nie jest to jakaś filozofia. Kierujmy się przede wszystkim efektem kreacji jaki chcemy osiągnąć. Na przykład jeśli planujemy ubrać głównie ciepłe, nie krzykliwe kolory lub czarne ubrania to złota biżuteria będzie pasować. Pamiętajmy też, że biżuterii srebrnej i złotej nie powinno się łączyć. Zwykle nie pasują one do siebie chyba, że w określonych połączeniach. Srebrna biżuteria pasuje zwykle do strojów posiadających przewagę zimnych kolorów lub szarości. Powinniśmy pamiętać również o “ciężkości” biżuterii, czyli tego ile jej ubieramy oraz jej ogólnych rozmiarach. Nie powinniśmy ubierać wielu części biżuterii, które są np. grube, duże lub bardzo rzucają się w oko. Oczywiście nie musimy wziąć pod uwagę również to jak planujemy sobie pomalować paznokcie.

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi dowiedziałeś się wiele wartościowych informacji dotyczących nie tylko pierścionków i jak zmierzyć rozmiar pierścionka w domu, ale też jak dobierać biżuterię do kreacji. Dzięki nam w swojej następnej wizycie u jubilera będziesz już dokładnie wiedzieć czego szukać!

Udostępnij