mintyinspirations.pl

Blog poświęcony pomysłom diy i dekoracjom wnętrz

Poradnik

Domowe pedicure – czy naprawde jest takie trudne?

Domowe pedicure – czy naprawde jest takie trudne?

Zastanawiałaś się może kiedyś nad zrobieniem sobie paznokci w zaciszu domowym, lecz nie wiesz jak zrobić pedicure w domu? Mamy więc dla ciebie poradnik krok po kroku dzięki, któremu nauczysz się szybko malowania i dbania o paznokcie w domu. Dodatkowo damy ci kilka fajnych wskazówek.

W tym artykule dowiesz się:

 • Jakie akcesoria są niezbędne do zrobienia pedicure
 • Krok po kroku jak zrobić pedicure w domu
 • Jak prawidłowo dbać o paznokcie

Przygotowanie sprzętu

salon pedicure

Chcąc wiedzieć jak zrobić pedicure w domu, musimy wiedzieć w jaki sprzęt powinniśmy się zaopatrzyć. Lista może się wydawać dość długa lecz tak naprawdę większość z nich prawdopodobnie masz już w swojej łazience. Będziesz potrzebować następujących rzeczy:

 • zmywacz do paznokci
 • pilnik do paznokci
 • obcinarka do paznokci
 • polerka do paznokci
 • mydło, oliwka, sól do kąpieli (do dodania do wody)
 • ręcznik kąpielowy
 • tarka do ścierania naskórka
 • peeling
 • oliwka do zmiękczania skórek
 • drewniany patyczek do odsuwania skórek
 • ostre cążki
 • separator lub waciki
 • baza podkładowa pod lakier do paznokci
 • wybrany lakier do paznokci
 • utwardzacz do paznokci

Dzięki całemu temu sprzętowi będziesz w stanie zrobić sobie profesjonalne pedicure.

Jak zrobić pedicure w domu? – krok po kroku

Jest to równie proste jak wybielenie zębów przy pomocy specjalnej pasty do zębów.

 1. Pierwsze co powinnaś zrobić to zmyć stary lakier, jeśli takowy dalej znajduje się na paznokciach. Pamiętaj, że powinnaś zmyć go bardzo dokładnie zmywaczem do paznokci, gdyż może on nam potem przeszkadzać lub znacznie wpłynąć na wygląd nowego lakieru.
 2. Kolejnym krokiem jest nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu poprzez obcięcie i opiłowanie ich. Pamiętaj, żeby zawsze piłować paznokcie na prosto. W ten sposób unikniesz ewentualnego wrastania paznokci. Po nadaniu kształtu, który ci się podoba wypoleruj swoje paznokcie.
 3. Kolejna na horyzoncie jest pielęgnacja stóp. Ważne, żeby zanim do tego przystąpisz nawilżyć ich skórę. Najlepiej jest to zrobić mocząc je w wodzie z odrobiną mydła, soli morskiej lub oliwki do stóp. Pamiętaj, żeby stopy porządnie osuszyć po takiej kąpieli. Zacznij od miejsc bardzo zrogowaciałych. Użyj na nie ostrą tarkę do stóp. Do wygładzenia skóry możesz użyć drugiej strony tarki, która jest znacznie delikatniejsza. Po usunięciu zrogowaciałego naskórka, użyj delikatnego peelingu. Masuj stopy przez kilka minut, następnie opłucz je wodą i ponownie dokładnie osusz.
 4. Następnie zajmiesz się usuwaniem suchych skórek. Najlepiej użyć oliwek zmiękczających do skóry aby ułatwić sobie robotę. Najpierw zacznij odsuwać skórki drewnianym patyczkiem. Nadmiar skórek wycinaj cążkiem. Uważaj, że nie ciąć za głęboko!
 5. Ostatnie co ci pozostało teraz to pomalować paznokcie. Jeśli chcesz wiedzieć jak zrobić pedicure w domu to musisz również wiedzieć jak dobrze malować paznokcie. Najpierw powkładaj między palce separatory. Dzięki nim będzie ci o wiele łatwiej. Przed samym malowanie przemyj jeszcze szybko paznokcie zmywaczem, aby je odtłuścić. Lakier będzie się wtedy lepiej trzymał. Paznokcie pomaluj najpierw bazą podkładową i po chwili nałóż pierwszą warstwę lakieru. Odczekaj chwilkę i nałóż kolejną warstwę. Na koniec nałóż top nawierzchniowy. Teraz musisz poczekać do całkowitego wyschnięcia lakieru.

Polecamy również obejrzeć film Pani Ani z kanału Zapytaj Anię gdzie objaśnia i pokazuje dokładnie jak zrobić pedicure w zaciszu swojej łazienki.

Utrzymywanie pięknych paznokci

Po skończeniu domowego pedicure zastanawiasz się pewnie teraz jak utrzymać piękno swoich paznokci? Jest to zasadniczo prosta sprawa. Na pewno zalecamy po zakończeniu rytuału pielęgnacyjnego zastosowanie kremów, olejków lub innych preparatów mających na celu odżywienia i pomoc naszym paznokciom. Warto również stosować takie preparaty na noc, z uwagi na fakt, że gdy śpimy nasze stopy nie są pod wpływem wysiłku więc takie preparaty są wtedy najbardziej skuteczne. Ciekawe jest to, że szczególnie skuteczne są kremy zawierające mocznik. Wykazano, że zmiękcza i nawilża skórę, a tym samym zapobiega występowaniu problemów z twardniejącymi piętami.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł był bardzo pomocny w nauczeniu cię jak zrobić pedicure w domu. Pamiętaj, że sekretem do pięknych stóp i paznokci jest oczywiście regularna pielęgnacja.

Zobacz także: Jak zmierzyć rozmiar pierścionka w domu? Kilka błyskotliwych rozwiązań oraz Farbowanie włosów w domu – czyli jak profesjonalnie zmienić kolor?

Udostępnij